Levná dovolená v Rumunsku

Když se řekne slovo dovolená, asi málokoho napadne Rumunsko. My si myslíme, že Rumunsko dokáže nabídnout mnohem více, než si ve skutečnosti mnoho evropských turistů myslí. Naším cílem v dnešním článku je jediné – ukázat Vám, že Rumunsko je pro dovolenou ta pravá destinace.


Levná destinace

Do Rumunska se možná až trochu nečekaně, jezdí za poměrně přijatelný peníz a na své si zde přijdou opravdu všichni. Jak totiž asi víte ze středoškolského zeměpisu, Rumunsko omývá Černé moře, po jehož pobřeží se táhne na 300km písečných pláží. Pokud se ale nechcete u vody jen válet, můžete si zařídit půjčení lodě a vyrazit s kamarády rybařit.

Pro turisty, jež mají rádi přírodu a scenérie s ní spojené, doporučit můžeme například nejpopulárnější hory Fagaraš, či pohoří Rezezat. Velmi oblíbený je i Drákulův hrad v Transylvánii, který Vám jistě vezme dech.

V hlavním městě Bukurešti zase najdete lázeňská střediska s množstvím wellness center, kde načerpáte síly.

Všechny tyto možnosti dovolené spojuje jedna hlavní výhoda – cena. Dovolená v Rumunsku vyjde opravdu levně. Ve slušných hotelech zaplatíte za noc pro 2 přibližně 700 korun, což vychází na krásných 350 korun na osobu. Cena se samozřejmě zvyšuje vzhledem k poloze u moře.
Snad jsme Vám ukázali, že Rumunsko rozhodně není třeba přehlížet a Vy ho zvážíte, jako svou možnou cílovou destinaci.

Štítky: , , ,

Leave a Reply