Lotyšsko

Pobaltské země jsou zkrátka nádherné a po článku o Litvě jsme se rozhodli přidat i Lotyško. Pokud tedy máte rádi poznávací zájezdy a uvažujete třeba o zajímavém okruhu po Baltu, rozhodně byste neměli náš dnešní počin vynechat.


Průmyslový a zemědělský stát

Lotyšsko je přibližně stejně velké, jako Litva a o něco menší, než Česká Republika.  Na území 65 tisíc kilometrů čtverečných žije asi jen 2,3 milionu obyvatel, z  nichž největší koncentraci nalezneme v hlavním městě – Riga. Ta leží jen pár kilometrů od Rižského zálivu, který má zásadní význam v ekonomické otázce země. I když je totiž Lotyšsko čistě průmyslový a zemědělský stát, velké příjmy pramení i z dopravy přes jeho území.

Památky

Co se památek týče, navštívit byste rozhodně měli národní park Gauja, který je dokonce největším v Pobaltí. Na rozloze 92 000 ha zde najdete nádhernou přírodu, které dominuje řeka Gauja.
Co se památek týče, nejzajímavější je zřejmě historické jádro Rigy. Není sice tak pestré, jako v případě Vilniusu, ale i zde najdete několik pamětihodností – jako příklad můžeme uvést Prašnou věž, kde je v současné době vojenské muzeum.

Pokud Vás ani to nezaujme, můžete se vydat na kole třeba k písečným dunám u pobřeží Baltského moře…

Štítky:

Leave a Reply