Lyžování v Rakousku – Alpy

Asi každý nadšenec do zimních sportů někdy navštívil jedno z lyžařských středisek v Rakousku – proč? Protože Rakouské Alpy jsou zkrátka to nejlepší, co můžete ve střední Evropě dostat. I proto bude dnešní článek věnován právě lyžování v rakouských Alpách. Jaká jsou vyhlášená střediska, kolik průměrně stojí permanentka a dá se zaparkovat? To vše a více s dozvíte v následujících několika řádcích.

Nejlepší lyžování

Lyže, snowboard, běžky – pokud pojedete v zimním období do Rakouska, rozhodně si toto náčiní nezapomeňte doma. Vyrazit můžete klidně vlastním autem, které u drtivé většiny hotelů a lyžařských středisek bez problému zaparkujete. Nutné je počítat s nějakým poplatkem, který bude uveden vždy na stránkách daného areálu.

Pro náročnější lyžaře

Nyní se dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu – výběru sjezdovek. Pro zkušené lyžaře bychom mohli doporučit St.Anton v oblasti Arlberg v Tirolsku. Jedná se o poměrně exkluzivní skiareál, který v posledních letech nabývá na popularitě. Z Prahy je to autem zhruba 570km a za týdenní skipas zaplatí dospělý člověk 228Eur.

Pro začátečníky

Pro začátečníky doporučujeme Bregenzerwald v oblasti Voralberg. Z Prahy je to něco málo přes 600km. Vhodné podmínky jsou zde i pro snowboard a běžky. Za týdenní skipas pak zaplatíte velmi dobrých 187Eur.

Středisek je v Alpách samozřejmě desítky, možná stovky. Výběr je jen na Vás.

Štítky: , , ,

Leave a Reply