Makedonie – cestování

Vítejte u nového dílu z naší série o cestování. Dnes jsme si pro Vás připravili několik informací o zemi, jež není vzdálená tisíce kilometrů, přesto je ale v povědomí českých turistů pra-málo prozkoumána. Řeč totiž bude o Makedonii – konkrétně o cestování.

Základní informace

Než se dostaneme k samotnému jádru článku, řekneme si pár podstatných informací.
Hlavní město Makedonie je Skopje a vzhledem k faktu, že tato země na Balkánu nemá přístup k moři, jedná se o centrum celé země. Celá země je také asi 3x menší, než česká republika a počet obyvatel dosahuje pouhých 2 milionů.

Dovolená autem

Jak už jsme na začátku zmínili, Makedonie není příliš vzdálená a na dovolenou sem můžete vyrazit i autem. Cesty jsou zde poměrně sjízdné, ovšem nedoporučuje se sjíždět z dálnice a hlavních silnic. Dálnice pak vede na trase Bělehrad – Skopje – Soluň. Pokud byste si na cestu autem netroufli, můžete využít i železnici, která opět propojuje několik východo-evropských měst a dá se považovat za spolehlivou. Poslední a asi nejpohodlnější alternativou je pak letecká doprava. Největší letiště (letiště Alexandra Velikého) se nachází právě ve Skopje, takže po příletu můžete rovnou vyrazit na prozkoumávání historické části centra, či zamířit do některého z místních hotelů.

Leave a Reply