Malajsie

I v zimních měsících pokračujeme s naším přehledem exotických zemí. Dnes jsme si pro Vás připravili něco málo k zemi z oblasti jiho-východní Asie. Pokud jste tipovali Malajsii, máte bod.

Malajsie je země, která se rozprostírá na malajském poloostrově a části Bornea. Hlavním městem je Kuala Lumpur, jež je pochopitelně i centrem celé země.

Země vhodná pro cestování

Cestování je sem poměrně bezpečné – Malajsie je stabilní zemí, kterou sice ovládá Islám, ale nedochází zde k jeho přílišné radikalizaci. Obyvatelé, kterých je přes úctyhodných 30 milionů se chovají poměrně přátelsky, přesto se nedoporučuje cestovat do odlehlých oblastí na vlastní pěst.
Co se podnebí týče, převládá zde rovníkové počasí s vysokou vlhkostí a pravidelnými monzuny.
To dává skvělé podmínky pro vegetaci, která je zejména na hornatém severu velice rozmanitá. S dobrým průvodcem uvidíte orangutany, nosorožce a dokonce i tygry.

Pro méně dobrodružné povahy je tu Penang

Pro méně dobrodružné povahy pak můžeme doporučit jih země, kde najdete tropické pláže – zejména se jimi může pyšnit ostrov Penang, který je s pevninou spojen mostem dlouhým 14km.
Co se bezpečnostní situace týče, je třeba být opatrný v odlehlých oblastech, kde čas od času dojde k únosům. Zdravotní péče je na velice dobré úrovni a zákroky se hradí hned po ošetření.
Snad se Vám dnešní pohled do exotiky líbil a budeme se těšit u dalšího zajímavého místa.

Štítky:

Leave a Reply