Malawi

Právě čtete další díl z pravidelné relace o exotických zemích, ve které Vám ukazujeme ty nejzapadlejší kouty světa. Dnes jsme si pro Vás vybrali Africkou zemi Malawi. Pokud tedy zvažujete navštívení nějaké exotické země a nebojíte se experimentovat, náš dnešní počin by Vám mohlo pomoci v rozhodování…

Nedotčená příroda

Malawi se nachází na jihu Afriky a jeho území tvoří z velké části stejnojmenné jezero. Na území o rozloze České republiky a Slovenska žije na 15 milionů obyvatel, kteří se živí zejména zemědělstvím, rybolovem a podobnými činnostmi. Průmysl zde prakticky není a infrastruktura rovněž ne. Nevedou sem ani žádné silnice, či železnice, čili doprava je poměrně komplikovaná. Nicméně na oplátku dostanete úchvatný pohled do průmyslem-nezničené oblasti.

Přírodu můžete obdivovat prakticky po celém území. Nejvíce ale na hornatém severozápadě, či na jihovýchodě, kde se tyčí do výšky hora Sapitwa. Na cestě po území také často narazíte na plantáže, kde se pěstuje čaj, bavlna a nejrozšířenější komodita – tabák. Při cestování byste měli mít sebou průvodce. Chudoba země patří k nejvyšším na světě a mnozí se snaží uživit rodinu i za cenu kriminality.

Na závěr dodáme, že dovolená do Malawi je většinou zahrnuta ve větších okruzích po afrických zemích. Ceny pak začínají okolo 65 tisíc za 14 dní.

Štítky: , ,

Leave a Reply