Maroko – obecné informace

Naše dnešní práce bude pokračovat v zavedených standardech a opět se podíváme poněkud blíže na jednu z exotických zemí. Bavit se budeme o severo-západní Africké zemi – o Maroku. To je už pro absolutně nezainteresovaného člověka velice zajímavá země. Pojďme si tedy o ni něco říct.

Města

Hlavním městem Maroka a také oblíbeným turistickým centrem je Rabat, nicméně nejedná se o největší město v zemi. Tato pozice patří Casablace, jež je rovněž velmi oblíbeným cílem turistů. Nachází se zde mnoho kulturních památek, jako je Parc de la Ligue Arabe, či mešita Hasana II. Obecně je ve městě a celé zemi cítit velký francouzský nádech, protože v nedaleké historii se jednalo právě o francouzskou kolonii. Ať už ale budete cestovat do jakéhokoliv města Maroka, rozhodně si nezapomeňte přibalit opalovací krém, protože počasí a podnebí obecně je zde opravdu horké (hlavně na jihu, sever je na teploty příznivější).
Co se týče jazyků, v Maroku je hlavním úředním jazykem arabština, ale pokud ovládáte francozštinu, či španělštinu, určitě se v zemi neztratíte.

Aktivity pro volný čas

Kdo by snad hledal na dovolené nějaké to sportovní odreagování, Maroko se pomalu, ale jistě stává zemí golfu. Tomu se zde v posledních dobách dostává nemalých finančních injekcí a sport jen vzkvétá – stejně, jako ekonomika státu.

Doufáme, že se Vám některé z těchto informací budou na Vašich cestách hodit a nic Vás nepřekvapí.

Štítky: ,

Leave a Reply