Mikronésie

Léto a s ním spojená vlna dovolených se již nezadržitelně blíží a tak je nejvyšší čas znovu rozjet naši rubriku o zajímavých destinacích, kde dáváme tipy a rady na dovolenou.

Dovolená v Mikronésii

Dnes jsme si za téma zvolili až vzdálenou Mikronésii. Nejdříve ale několik základních informací, které jsou vůbec pro myšlenku dovolené zásadní.
Mikronésie se nachází v tichém oceánu jen kousek nad Austrálií, čili našich protinožců. Tvoří jí soubor mnoha ostrovů, které se vyznačují rájem zejména pro milovníky klidu, čistých písečných pláží, horkého slunce a křišťálově čisté vody.  Jako území, která se zde nacházejí, můžeme zmínit třeba souostroví Truk, který se vyznačuje svým korálovým útesem a obecně rájem pro potápěče. Pod vodou se zde nachází nespočet padlých lodí a vraků, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

Počasí

Počasí je v Mikronésii poměrně stálé – po celý rok zde panují vysoké teploty. Přes den se zde pohybují teploty kolem 30°C a v noci pak kolem příjemných 20-25°C. Prší zde poměrně hodně a za rok spadne až 3000mm srážek – to je ale způsobené vlhkým tropickým podnebím.

Dovolená v roce 2013 zde přijde na poměrně velké peníze, nicméně pokud využijete některé z nabídek last minute, můžete ušetřit i desetitisíce korun. Na závěr doplníme, že nejdražší je na dovolené zřejmě cesta, která je doslova přes celý svět.

Štítky: , ,

Leave a Reply