Minsk – hlavní město běloruska

Dnešní článek bude sice o něco méně exotičtější, než naše předchozí, avšak stále se jedná o velmi netypické místo. Bavit se dnes totiž budeme o Minsku. Pokud vůbec nevíte, o čem je řeč, či si jen chcete o něco prohloubit znalosti o tomto městu, určitě čtěte dále.

Obecně

Minsk je hlavní a také největší město Běloruska. Žije v něm téměř dvojnásobek lidí co v Praze a nachází se téměř ve středu Běloruska. Prochází tudy velmi důležité dopravní tepny Evropy a tak má Minsk i nadnárodní význam. Ten se odráží i v jeho průmyslu, který je v tomto městě hojně rozvíjen a je zde na 250 továren, z nichž 70% výrobků jde rovnou na export. Nicméně i po kulturní stránce je Minsk dobrou volbou na výlet. Navštívit můžete například nádherný chrám Panny Marie, či nádherný památník obětem války v Afghánistánu. Pro nákupní maniaky je zde také obchodní dům Belarus, v němž pořídíte snad cokoliv.

Pokud Vás Minsk zaujal a máte rádi poznávací zájezdy, určitě se porozhlédněte v některé ze známých cestovních kanceláří. Zájezd do Běloruska a Minsku totiž můžete pořídit již za několik málo tisíc. Můžete si ale jen pořídit letenku a vyrazit do tohoto nádherného města sami.

Štítky: , ,

Leave a Reply