Moldavsko

Vítejte u dalšího článku ze světa cestování, rad a tipů na dovolené v roce 2013. Dnes jsme nešli pro inspiraci nikterak daleko a jako téma článku jsme si vybrali Moldavsko. Než se pustíme do objevování krás této země, řekneme si nejprve pár obecných informací.

Obecné informace

Moldavsko leží ve východní Evropě mezi Ukrajinou a Rumunskem. Jedná se o poměrně malý stát s pouhými 3,5 miliony obyvatel. Hlavním městem a centrem všeho dění je Kišiněv. Moldavsko nemá přístup k černému moři a tak je jeho turistický ruch výrazně soustředěn spíše na poznávací zájezdy.

Těmi se v následujících několika řádcích budeme i zabývat. Moldavsko je poměrně nová země, která vznikla až ve 20. století, přesto si zejména hlavní město Kišiněv dokázalo zachovat nádherné centrum s množstvím památek a architektonickými skvosty.

Navštívit ale můžete i jiná města, či vesnice, jako je třeba městečko Cricova, kde se nachází rozsáhlé podzemní komplexy vinařského původu. Dospělí mohou samozřejmě ochutnat některé z vinných skvostů místního kraje.
Zajímavá je i pevnost Soroca, která nabízí úžasný výhled na Ukrajinu.
Pokud máte zájem o dovolenou s poznáním za málo peněz, určitě Moldavsko zvažte. Letní nabídky se pohybují již kolem 15 000 korun pro 2 osoby s dopravou a polopenzí.

Štítky: , ,

Leave a Reply