Mongolsko – mapa a zajímavosti

Po sérii několika tipů na dovolené z Evropy jsme se rozhodli opět nazout cestovatelské boty a vydat pro inspiraci trochu dále. Naši pozornost si získala až daleká země Mongolsko. Bez zbytečných průtahů si tedy pojďme říct nějaké obecné, ale i zajímavé informace.

Zajímavosti o Mongolsku

Mongolsko je vnitrozemský sát ve střední Asii, kde hraničí s Ruskem a Čínou. Jako zajímavost bychom mohli vybrat počet obyvatel a velikost území – téměř 20x větší, než v případě České Republiky. Hlavním městem je Ulánbátar,  kde žije také většina z pouhých 3 milionů obyvatel. Na 1 km čtvereční tady tedy žijí asi 2 obyvatelé, což je neskutečné číslo.
Hlavním lákadlem Mongolska je tedy nedotčená příroda a klid, který na cestách jistě poznáte. Pro nízkou osídlenost území ale doporučujeme mít buď kvalitní automobil, průvodce, či alespoň dobrou mapu.

Mapy Mongolska

Najdete je na všech kvalitních serverech, jako je worldatlas.com, lonelyplanet.com, či třeba starý dobrý Google a jeho nejaktuálnější satelitní snímky. I přes rozvoj technologií je dnes poměrně obtížné získat kvalitní a aktualizované mapy do GPS navigace pro silniční síť Mongolska. Jednak má Mongolsko velmi chudou silniční síť a navíc producentům GPS navigací se podklady nevyplácí vytvářet.

Pokud ale uvažujete o cestě do Mongolska, rozhodně neváhejte – jeho příroda a nedotčenost Vás uchvátí.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply