Mosambik cestování

Naší další zastávkou po exotických zemích bude Mosambik. Než přejdeme k jeho zajímavostem a konkrétním typům na dovolenou, řekněme si pár základních informací.

Mosambik – zemědělský stát

Mosambik leží na jihovýchodním pobřeží afriky – kousek od ostrova Madagaskar. Hlavním městem je Maputo a žije zde okolo 23 milionů lidí. Velkou výhodu bude mít ten, kdo ovládá portugalštinu, která je úředním jazykem v celé zemi. Jedná se o extrémně chudou zemi a většina obyvatelstva se živí zemědělstvím.

Co se cestování do této země týče, jedná se o relativně bezpečnou zemi, kde stačí dodržovat základní pravidla pro cestování. Důležitá jsou ale očkování – očkování proti žluté zimnici je zde povinné a doporučují se i léky proti malárii. Pro cestování po zemi nedoporučujeme přivážet vlastní automobil – musíte platit za dodatečné povinné ručení apod. Místní autopůjčovny jsou poměrně spolehlivé a lze si zde pořídit i kvalitní automobil s průvodcem.
Za návštěvu pak určitě stojí hlavní město Maputo, ze kterého na Vás dýchne portugalská koloniální minulost, ale i africké boje za nezávislost z místního Muzea revoluce.

Na pobřeží se pak nachází mnoho luxusních hotelů a bělostnými plážemi a teplou vodou, která je nejteplejší kolem února. Ceny dovolených začínají někde na 65 000 korunách, ale při využití last minute lze ušetřit i 10 000 korun.

Štítky: , , ,

Leave a Reply