Myanmar

I přes ekonomickou krizi a problém stále se zvyšujících cen na trhu jsou exotické země v době dovolených stále častěji a častěji vyhledávané. My jsme si toho moc dobře vědomi a tak jsme si pro Vás dnes připravili tip – Myanmar. Pojďme si tedy něco o této vzdálené zemi říci blíže.

Barma

Myanmar, nebo také Barma, je země ležící v jihovýchodní Asii. Sousedí celkem s 5 státy a její území lemuje i Indický oceán. Na území přibližně 9x větším, než ČR žije 50 milionů obyvatel.
Co se politické situace týče, Myanmar je oficiálně prezidentskou republikou, nicméně režim je zde velmi nedemokratický. Pro zajímavost – přístup k internetu zde má pouze 1% obyvatel a všechny navštívené stránky jsou monitorovány, protože zde platí velmi tvrdá cenzura.
Pokud byste se sem rozhodli vyrazit na dovolenou, nemusíte se ničeho bát. Země je k turistům velmi přívětivá. Výhodou je i zdravotní stránka Myanmaru – pro vstup do země nepotřebujete žádné speciální očkování.

Na svých cestách po zemi byste rozhodně neměli vynechat město Bagan, které se vyznačuje svými budhistickými památkami světového významu. Pro ne-památkáře je zde i úchvatná příroda, která je téměř nedotčená dnešním civilizovaným světem.

Pakliže byste o Myanmaru uvažovali, dovolená Vás přijde na zhruba 60 000 korun a více za 14-denní pobyt.

Štítky: , , ,

Leave a Reply