Nakupování v Německu

Nakupování u zahraničních sousedů funguje již dlouho. Dříve to bylo především proto, že se to u nás sehnat nedalo. Dnes je to více populární hlavně kvůli ušetřeným penězům.


Co jste dříve nesehnali u nás, hledali jste v Německu. Co dnes najdete u nás za 1000,- , to za hranicemi, můžete v přepočtu na naši měnu koupit třeba už za 700,-. Záleží samozřejmě na aktuálním kurzu české koruny vůči euru. Čím levnější je euro, tím lépe pro vás. Ovšem nezáleží pouze na kurzu. Prakticky se dá říct, že všechny výrobky se dají v Německu koupit levěji.

A nejde jen o cenu. Také můžeme s pravdou říci, že je u sousedů i lepší a větší výběr mezi zbožím. Sežene více druhů, barev, velikostí, funkcí… Prostě je z čeho si vybírat. Hodně lidí do německých obchodních center jezdí právě proto. Aby mohli být u nás například v oblékání trochu originálnější.
A vyplatí se vůbec jezdit za obchodníky do Německa? Obecně platí ano. Nejvýhodnější je to samozřejmě pro obyvatele Ústeckého kraje. Ti to mají do Německa oproti ostatním blíž. A to hlavně do Drážďan. Právě Drážďany jsou na nakupování jedním z nejvyhledávanějších měst. Nachází se zde spousta obchodních center, proto se není čemu divit.

Štítky: , , ,

Comments are closed.