Nepál – obecné informace a mapa

V dnešním díle našeho malého cestovatelského seriálu se podíváme až na vzdálenou zemi v Jižní Asii – Nepál.

Obecné informace

Nepál je zhruba 2x větší, než ČR a žije zde necelých 30 milionů obyvatel. Hlavním městem je Káthmándú, jehož historické centrum je zapsáno na seznam památek UNESCO. Obchodní čtvrti a luxusní butiky zde ale nehledejte – Nepál je jedna z nejchudších zemí světa. Naopak nedotčená příroda a historické buddhistické chrámy (pro zajímavost Buddha se narodil právě v Nepálu) si dokáží získat mnoho turistů.

Velkou část území Nepálu zabírají Himaláje, kde leží i nejvyšší hora světa Mount Everest. Pokud byste měli zájem o výpravu na tuto známou horu, dost možná si najmete tzv. šerpu, který s Vámi absolvuje část cesty a ponese Vám zavazadla.
Co se ostatních památek a přírodních podmínek týče, v Nepálu se dá jezdit jak autem, tak vlakem, či vrtulníkem. Pokud se ale rozhodnete cestovat na vlastní pěst, určitě byste měli mít mapu.

Mapy Nepálu

Mapy Nepálu nejsou bohužel nikterak podrobné a i na satelitních snímcích od Google naleznete pouze hlavní spoje a největší města. I tak je ale lepší mít aspoň nějakou mapu – ať už málo podrobnou papírovou, či elektronickou GPS, která je leckdy takřka nutností.

Štítky: , ,

Leave a Reply