Nigérie

V dnešním článku jsme se rozhodli podívat na poměrně problematickou zemi v subsaharské Africe a tou je Nigérie. Než se ale dostaneme k oněm problémům, řekneme si něco málo informací z geografického a politického hlediska.

Základní informace

Nigérie s rozlohou přes 900 tisíc km2 leží u Guinejského zálivu. Jejím hlavním městem je Abuja, která leží zhruba uprostřed Nigérie, nicméně největším městem je Lagos, kde žije zhruba 13 milionů lidí z celkových 169 milionů.
Typickým problémem této země spor křesťanů (jih země) a muslimů (sever země). Spory se v poslední době poměrně vyostřují a tak není zrovna 2x bezpečné se v Nigérii potulovat na vlastní pěst.
Dalším problémem je pak vysoká kriminalita a nadvláda místních gangů, které okrádají „bohaté“ turisty. Pokud byste se rozhodli cestovat do Nigérie, nikdy nevycházejte ven v noci – v noci se řádí proslulé ozbrojené bandy, které přepadávají prakticky kohokoliv najdou.

Nespoléhejte se na pomoc policie, či armády – tito lidé Vás oberou o poslední peníze, které u sebe máte a už nikdy je neuvidíte. Důrazně doporučujeme cestovat se zkušeným průvodcem a dobrou ochrankou. Pokud se do této ropné země vydáte sami, ve šťastných případech Vám hrozí, že budete uneseni. V tom horším Vám hrozí i smrt. I díky těmto faktům se dnes CK do Nigérie moc nehrnou.

Štítky: ,

Leave a Reply