Nikaragua

Vítejte u dalšího článku ze světa cestování a dovolené. Dnes jsme si pro Vás opět připravili pohled na jednu z exotických zemí Ameriky, konkrétně Střední Ameriky. Řeč totiž bude o státu Nikaragua.

Obecné informace

Nikaragua leží mezi Hondurasem a Kostarikou a jeho břehy omývají hned 2 různá moře. Hlavním městem je Managua a z celkových 6 milionů zde žijí 2 miliony obyvatel. Město bylo mnohokrát zničeno pro tuto oblast typickými zemětřeseními a modernizace a výstavba nového kulturního centra započala relativně nedávno.

Co se hospodářství týče, tento malý středoamerický stát patří k nejchudším v regionu. Produkují se zde pouze zemědělské plodiny a vyváží se malé množství zlata.

Pokud se vydáte do Nikaraguy, připravte si základní znalosti španělštiny, jež je úředním jazykem. Navštívit byste rozhodně měli jezero Nikaragua o rozloze neuvěřitelných 8,5 tisíce km2. V jezeře se dokonce nachází několik sopečných ostrovů, jako je třeba Ometepe. Pozor byste si ale měli dát i na žraloky, jejichž specifický druh z Atlantiku se přizpůsobil zdejším podmínkám a nevadí mu sladká voda.
Na závěr doplníme, že cesty do Nikaraguy se vyplatí většinou v souvislosti s poznávacím zájezdem celé Střední Ameriky. Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy last minute již od 45 000 korun na 2-3 týdny.

Štítky: , ,

One Response to “Nikaragua”

  1. Martin says on :

    Dobrý den, Nikaraguu a vůbec Střední a Jižní Ameriku mohu jedině doporučit. My jsme si kupovali letenky přes stránky smilex a bylo to za docela dobrou cenu. V Americe je mnoho k vidění a lidé naprosto báječní…

Leave a Reply