Nizozemsko

V dnešním díle cestovatelského šílenství se zaměříme na velmi známou Evropskou zem, jež se někdy nesprávně označuje za Holandsko, či Nizozemí – Nizozemsko. Pokud jste tedy o této zemi doposud jen slyšeli a nikdy jste neměli zájem se dozvědět něco více, dnes máte příležitost to napravit.

Holandsko – správně Nizozemsko

Nizozemsko leží na severu Střední Evropy u pobřeží Severního moře. Velmi známým faktem je, že velká část území leží pod hladinou moře a s tím vznikají i některé problémy. Jedním z nich může být nedostatek území, či problémy s globálním oteplováním a zvyšováním hladiny mořské vody. Dokonce se spekuluje, že za několik desítek let bude Nizozemsko kompletně pod vodou.
Hlavním městem je Amsterdam, který je součástí konurbace Randstad, do něhož patří přes 7 milionů z celkových 18 milionů obyvatel Nizozemska.
Dalšími významnými městy jsou Haag, či Rotterdam.

Pokud se vydáte do Nizozemska na dovolenou, výhodou Vám budou cyklistické zkušenosti – kolo je totiž nejvyužívanější dopravní prostředek v zemi. Půjčovny kol najdete prakticky na každém rohu a co víc – cyklisté mají na silnicích přednost. Pokud ale nejste fanouškem cyklistiky, nevadí. Nizozemsko má i jednu z nejhustějších sítí silnic a železnic v Evropě.

Žádný turista by také neměl zapomenout na nákup dobrého sýra a tulipánů.

Štítky: , , ,

Leave a Reply