Nový Zéland – práce,mapa, počasí

Jako nadpis dnešního článku by klidně mohl figurovat titulek „Vše, co potřebujete vědět o Novém Zélandu“. V následujících několika řádcích se totiž budeme zabývat prací, počasím a orientací po zemi.

Práce na Novém Zélandu

Začneme prací – práce na Novém Zélandu se vyskytuje sezónně. Důležité je tedy si správně vybrat roční dobu (cesta kolem jara, kdy je hlavní sezóna). V tuto chvíli je téměř jisté, že najdete práci. Nečekejte žádnou útulnou kancelář apod. – sběr jablek, třešní a kiwi je prakticky jediným zdrojem příjmů. Pokud Vám ale cesta vyjde, určitě na tom vyděláte. Nezapomínejte také na fakt, že letenka na Nový Zéland není nic levného + jaro je zde, když je u nás podzim.

Počasí

Co se počasí týče, celý ostrov se vyznačuje poměrně mírnými podmínkami. V lednu a únoru zde teploty šplhají k 25°C a v zimě neklesají pod 5°C. Ideální doba pro cestování je tak někdy v listopadu, až říjnu, kdy je ve Wellingtonu poměrně příjemně.

Mapy

Mapy pro Nový Zéland jsou poměrně detailně zpracované a ať už preferujete papírový, či digitální formát, určitě se neztratíte. Rozvinutá silniční síť Vás zavede na všechna důležitá místa souostroví, a pokud se vydáte pěšky do hor, doporučujeme mít sebou GPS navigaci.

Štítky: , , ,

Leave a Reply