Ostrov Barbados dovolená

Uvažujete o dovolené plné exotiky, luxusu, čisté vody a spalujícího sluníčka? Nebojíte se také sáhnout hlouběji do peněženky? Pak jste určitě slyšeli o ostrovu Barbados. Jestli ne, nezoufejte – v následujících řádcích jsme pro Vás připravili něco málo informací o tomto skvostném místu.

Barbados je nejvýchodnější ostrov v Karibiku a konkrétně se jedná o korálový ostrov. Klima, ačkoliv zde panuje tropické, je poměrně mírné a to zejména díky pasátům a obecně větrům vanoucím ze všech stran od moře. Pozor byste si ale měli dát při plánování své dovolené na červen až listopad, kdy je zde období dešťů a spadne zde veliké množství srážek.

Bridgetown

Hlavní a zároveň největší město ostrova se nazývá Bridgetown. Toto město je zapsáno na seznam UNESCO a mnoho turistů jej vyhledává díky svým příjemným teplotám a bohatým památkám.
Milovníci nákupů by jistě neměli opomenout navštívit Swan street, či Broad street, jež jsou hlavními ulicemi nákupů v Bridgetownu. Pokud ale nemáte namířeno přímo do hlavního města, nezoufejte, protože kvalitní supermarkety a obchody se smíšeným zbožím najdete v každém městě.
Na úplný závěr přidáme jedno varování pro ženy, které mají absolutní přísný zákaz opalování se bez plavek.
Snad se Vám naše shrnutí ostrova líbilo a třeba se zde někdy potkáme.

Štítky: , , ,

Leave a Reply