Ostrov malta – dovolená

Období letních dovolených se již pomalu, ale jistě blíží a většina z nás jako každý rok začíná přemýšlet, kam se letos vypraví. My se Vám snažíme s rozhodováním pomoci, a proto jsme si dnes připravili článek, ve kterém se zaměříme na známou turistickou destinaci – Maltu.

Perla středomoří

Jak asi každý Evropan ví, Malta se nachází ve středozemním moři, nedaleko Itálie. Jejím hlavním městem je Valletta, která je i kulturním centrem celého ostrova. V hotelech na pobřeží pak zažijete pestré párty, zejména v nočních hodinách.

Nejznámější a nejdelší písečnou pláží je Mellieha Bay, kterou byste v případě návštěvy rozhodně neměli vynechat. Kromě koupání ale nabízí Malta i pestré kulturní vyžití – ať už se jedná o historické části Valletty, či krásné centrum města Mdina.

Příznivé ceny

Jak už jsme na začátku zmínili, dovolené na Maltě jsou poměrně populární i mezi českou klientelou. V létě sem zamíří tisíce českých turistů, kteří zde hledají teplo, dobrou zábavu a čisté pláže.
Ceny zájezdů nejsou příliš vysoké – začínají někde na 9 tisících, ale slušnou dovolenou v pěkném hotelu s polopenzí seženete teprve kolem 15 000. Pokud se začnete rozhodovat již nyní, můžete také využít nabídky first minute, kdy dostanete výraznou slevu v řádech několika tisíc korun.

Štítky:

Leave a Reply