Památky jižní Čechy

Cestujete a poznáváte rádi kulturní bohatství České Republiky? Zajímá Vás historie spjatá s krásou architektury a krásného prostředí jižních Čech? Pak zde máme něco přesně pro Vás, protože dnešní článek se bude zabývat památkami v jižních Čechách. Pokud jste tedy odpověděli na všechny předchozí otázky kladně, čtěte dále.

Zámek Hluboká

Jako první významnou památku jsme pro Vás vybrali opravdu typickou stavbu celých jižních Čech – Zámek Hluboká. Ten se nachází (jak už z názvu plyne) v Hluboké nad Vltavou a asi není člověka, jež by tento zámek alespoň z doslechu neznal. Ten pochází přibližně z 15. Století, kdy ho nechal vystavět Vilém z Pernštejna. Zámek si sice prošel mnoha změnami, avšak nynější renesanční až barokní umělecký sloh ho zdobí do dnes. Turisticky patří k nejnavštěvovanějším stavbám v česku a navštívit ho můžete během celého roku dle návštěvních hodin umístěných na webových stránkách.

Jindřichohradecká úzkokolejka.

Jako druhou památku jsme vybrali poněkud netradičně novodobější stavbu, a tím je Jindřichohradecká úzkokolejka. Jedná se o trať z Jindrřichova Hradce do Nové Bystřice a měří celkem 33 kilometrů. Otevřena byla roku 1897 a dnes slouží pro rekreační účely. Můžete jí tedy navštívit a svést se v létě historickými vozy.

Jižní Čechy – to je nekonečný pytel turistiky, takže zase příště.

Štítky: , , ,

Leave a Reply