Panama

Opět se hlásíme z našeho cestovatelského magazínu. Tentokrát jsme se rozhodli napsat o krásné středoamerické zemi, jejímž územím prochází asi jeden z nejdůležitějších dopravních spojů na světě – Panama.

Důležitý obchodní spoj

Panama je malý stát o přibližné rozloze České Republiky, nicméně její význam je světový. Prochází tudy totiž Panamský průplav, který je důležitým obchodním spojem mezi Tichým a Atlantským oceánem.

Hlavním městem je Ciudad de Panamá a jedná se o kulturní, obchodní i vzdělávací centrum celé země. Není to jen důležitý obchodní přístav – najdete zde i mnoho památek, jež jsou zapsány na seznam UNESCO, jako je Casco Viejo, či Panamá Viejo.

Co se bezpečnosti a obyvatelstva týče, díky obchodu je Panama jeden z nejbohatších státu Střední Ameriky a i když zde žijí pouze 3 miliony obyvatel, vznikl zde propastný rozdíl mezi chudými a bohatými. O bezpečnost se zde ale bát nemusíte, protože všechny státní složky fungují poměrně dobře.
Pro turisty je asi nejlákavější podnebí, které je zde po celý rok vlhké a horké, nicméně v horách naleznete i teploty hluboko pod 20°C. Pokud byste měli zájem o dovolenou a nemohli si vybrat pobřeží, doporučujeme tichomořské, které je výrazně chudší na srážky, než karibské. Tam napadne přes rok i 4500mm srážek, nicméně kvalita vody a pláží je vyšší.

Štítky: ,

Leave a Reply