Papua nová Guinea – perla indonésie

I dnes jsme se rozhodli obohatit náš cestovatelský magazín některou z exotických zemí. Dnes to bude platit dvojnásob, protože nás čeká cesta až na dalekou zemi zvanou Papua Nová Guinea.

Země ležící v Indonésii

Papua leží v Indonésii nad australským kontinentem. Celkově se jedná o velké uskupení ostrovů, nicméně 80% celého území státu leží na ostrově Nová Guinea. Zbylá procenta tvoří ostrovy, jako Bismarckovo souostroví, Bougainville apod.

Podnebí na Papue je rovníkové, čili poměrně stálé a vlhké. Teploty se za celý rok nehnou z 25°C a část země se vyznačuje monzuny.

Hlavním městem je Port Moresby, kde žije asi 250000 z celkových 5 milionů obyvatel. Důrazně nedoporučujeme hlavní město navštěvovat. Port Moresby byl vyhodnocen jako nejhorší místo k životu na světě, díky vysoké kriminalitě, do níž spadá znásilnění, přepadení, únosy atd. Míra vražd je zde 3x větší, než v Moskvě, kde žije téměř 12 mil. Obyvatel.
Abychom ale nebyli přehnaně pesimističtí, Papua Nová Guinea má i světlé stránky. Kupříkladu nádhernou přírodu a pláže, které můžete jakožto turista navštívit. Kvalitní průvodce Vás provede deštným pralesem a s trochou štěstí narazíte i na původní kmeny, které ještě do nedávné doby provozovali kanibalismus.

Zájezdy do Papuy Nové Guinei začínají na částkách od 90000 na měsíc.

Štítky: , ,

Leave a Reply