Paraguay

Jak asi každý člověk ví, Jižní Amerika se od Severní Ameriky značně liší. Nenajdete zde žádné obrovské moderní metropole, super vyspělé státy a ani bezpečí, které k vyspělým státům patří. Jednou ze zemí Jižní Ameriky je i Paraguay a právě jí bude věnován následující článek.

Bývalá Španělská kolonie

Paraguay je vměstnána mezi Argentinu, Brazílii a Bolívii v přibližném středu Jižní Ameriky. Jde o poměrně velký stát, asi 5x větší, než ČR, nicméně žije zde pouhých 6,5 milionu obyvatel.
Hlavním městem je Asunción, kde žije více než 1/5 obyvatelstva a přezdívá se mu také „Matka měst“, protože se jedná o jedno z nejstarších měst v Jižní Americe. Pokud se chystáte Paraguay navštívit, měli byste si oprášit základy španělštiny, která je zde úředním jazykem. To je dáno objevitelskými plavbami, kdy sem proudilo mnoho španělských kolonizátorů. Paraguay je vnitrozemský stát, tudíž nemá moře. I tak ale přitáhne mnoho turistů na své značné památky. Spoustu jich najdete i v hlavním městě.

Drahá dovolená

Dovolená v Paraguayi není moc levnou záležitostí, nicméně pokud se sem vydáte, určitě nebudete litovat. Cestovní kanceláře navíc nabízejí Paraguay jako součást velkých okruhů po celém Americkém kontinentě, takže mimo Paraguay navštívíte třeba i Chile, Brazílii a Argentinu. Ceny začínají na 50-60000 korun.

Štítky: , ,

Leave a Reply