Počasí na Slovensku

Slovensko je každoročně jednou z nejnavštěvovanějších zemí, co se českých turistů týče. Pro plánování dovolené je téměř bytostně důležité vědět jaké počasí můžete v následujících týdnech na Slovensku čekat – a právě o počasí na Slovensku bude dnešní článek.

Pevninské klima

Jak každý Čech ví, Slovensko nemá žádné moře a stejně jako ČR leží ve středu Evropy. Klima je tak poměrně mírné s 4 ročními obdobími. Prakticky se dá říci, že klima je na Slovensku absolutně stejné, jako u nás, takže z tohoto pohledu zjevně není co řešit.
Otázka nastává vždy v horizontu 2-3 týdnů, kdy se počasí u nás a na Slovensku může diagonálně lišit.
S podrobnou předpovědí počasí Vám může pomoci hned několik portálů – třeba klasický portál pocasie.sk Vám bude v plánování jistě nápomocen. Najdete zde předpověď pro všechna důležitá místa a města na Slovensku – od Bratislavy až po Košice. Najdete zde ale i informace o počasí pro důležitá letoviska z Evropy i ze světa. Výhodou je také snadná orientace, protože stránky jsou kompletně ve slovenštině, jež má k češtině velmi blízko.

SHMÚ

Dalším podobným portálem může být obdoba ČHMÚ – SHMÚ, jež najdete na shmu.sk. Kdo jiný bude mít přesnější informace, než meteorologické stanice přímo na Slovensku?

Štítky: , , ,

Leave a Reply