Rakouské alpy

Hledáte nádhernou přírodu s čerstvým vzduchem, co se nachází co by kamenem dohodil? Nepřejete si ale se jen stále válet a chcete také provozovat nějaké aktivity? Pak máme pro Vás senzační tip, kterým jsou Rakouské Alpy. Ty jsou také výborné pro turistiku z toho hlediska, že se dají navštívit jak v létě, tak v zimě a pokaždé odejdete s hlubokým zážitkem.

Program na léto

V létě doporučujeme navštívit třeba národní parky, jež jsou v rakouských alpách rovnou 3.
Jedná se o NP Vysoké Taury, NP Nockberge a NP Kalkalpen. Všechny se vyznačují nádhernou zachovalou přírodou s rozmanitou faunou i flórou, která se velmi liší se zvyšující se nadmořskou výškou. Podívat se můžete také na Krimmelské vodopády, či spatřit divokého kozorožce na úpatích hor pod sněhovými vršky.

Program na zimu

Naopak v zimním období zde oceníte zejména množství a kvalitu sněhu, na kterém se samozřejmě po celou dlouhou sezónu provozují nejrůznější zimní sporty. Ostatně v celých Alpách se nachází na 6500 sjezdovek s poměrně slušnými cenami. Velké množství sjezdovek najdete v oblasti Tirol a Salzburger Land a většina z nich také funguje i na jaře, kdy už zdejší sjezdovky končí sezónu. Ideální je třeba tak návštěva Alp v době jarních prázdnin.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply