Rekonstrukce koupelny v panelovém bytě

Tentokráte jsme se poněkud netradičně zaměřili na pomoc lidem v panelových domech, jež by chtěli zkrášlit své prostory. Konkrétně se budeme bavit o koupelnách, které tvoří opravdu nezbytnou a asi nejvyužívanější prostory z celého bytu. Její kvalitu bychom tedy rozhodně neměli podceňovat, a pokud si chcete koupelnu zrekonstruovat za malý obnos peněz, máme pro Vás nachystáno několik tipů.

Předně se můžete do prací pustit sami, či si najmout firmu. Dle nás je úprava koupelny určena hlavně dobrým kutilům a řemeslníkům, jež se práce nebojí a mají nějaké zkušenosti. Ostatní by asi měli navštívit odborníky. Nicméně když se nebudeme bavit o práci, výsledek by měl být vždy stejný. Pokud budete nakupovat nové spotřebiče, jako je pračka, bojler apod., doporučujeme hledět především na spotřebu el. Enerige a vody, protože i při koupi sebelevnějších spotřebičů pak můžete za několik měsíců utratit mnohem více právě na energiích. Obklady se vyplatí kupovat rovněž kvalitní a spárovat fungicidními přípravky, které ochrání zdi a spáry před hnědnutím, plesnivěním apod. Péči také věnujte celkovému uspořádání objektů v prostoru, protože v panelovém bytu je opravdu znát každý metřík. Tvar vany tak může sehrát naprosto klíčovou roli. Pokud Vás i tak trápí nedostatek prostoru, můžete si místnost opticky zvětšit přidáním několika zrcadel.

Doufáme, že Vám naše rady alespoň trochu usnadnili pozdější rekonstrukci koupelny a vyhnete se tak zbytečným nešvarům při budování.

Štítky: , ,

Leave a Reply