rybolov Norsko

Asi každý, kdo vychodil základní školu ví, že Norsko byla a v současné době stále je rybářskou velmocí. Není tedy divu, že snem mnoha rybářů je právě tato severská země, jejíž vody se rybami jen hemží. I když se může zdát, že ryby Vám zde doslova skáčou do lodi, není tomu tak úplně pravda a bez zkušeného rybáře, který Vám ukáže kde, jak a kdy lovit, se zde potážete s prázdnou. My se Vám v následujících několika článcíchh pokusíme dát některé tipy na chytání a také ukážeme některé druhy ryb.

Kde se vyplatí v Norsku rybařit?

Začneme otázkou kde. Pro rybáře je nejatraktivnější střed, kolem ostrovu Hitra a sever Norska.

Ideálním měsícem na začátek lovu je pak jaro, čili březen, duben. V tuto chvíli probíhá tření tresek a tak nedaleko od pobřeží nachytáte velké množství ryb.
Druh ryb se mění dle ročního období a za celý rok zde můžete nachytat poměrně velké množství ryb. Pokud byste si chtěli ryby odvést domu, nesmíte zapomenout na vývozní limit, který činí 15kg ryb na osobu.
No a jak ryby v Norsku chytat? To je asi nejtěžší otázka, kterou Vám zodpovědí pouze zkušení tamní rybáři. Proto je dobré si zaplatit někoho, kdo Vám ukáže techniku i dobrá místa k rybolovu.

Štítky: , , ,

Leave a Reply