Šalamounovy ostrovy

V dnešní navštívence z našeho malého cestovatelského magazínu se podíváme až k našim protinožcům v Austrálii. Tématem totiž budou ostrovy, které se nachází právě v západní části Oceánie východně od Papuy Nové Guiney – Šalamounovy ostrovy.

Souostroví 992 ostrovů

Když se bavíme o Šalamounových ostrovech, množné číslo je opravdu na místě – jedná se totiž o souostroví 992 ostrovů. Na těch žije přes půl milionu obyvatel, jejichž většina žije v hlavním městě Honiara. Zde se také nachází mezinárodní letiště – Hendersonovo letiště, které hraje významnou roli v hospodářství státu.Jak asi dobře víte z hodin středoškolského zeměpisu, Šalamounovy ostrovy jsou významné svou přírodou. Nachází se zde činné sopky, nepropustné deštné pralesy a korálové útesy, které stěžují přístup lodím cestujícím do země. To vše nahrává turistickému ruchu, jehož význam rok od roku roste.

Počasí

Počasí na Šalamounových ostrovech je vesměs tropické. Teploty se během celého roku pohybují kolem 30°C a časté jsou také deště a silné uragány, které ostrovy postihují zejména v zimních měsících.

Co se význačnějších památek týče, prohlédnut si můžete třeba staré opevnění na ostrově Guadalcanal, který hrál důležitou strategickou roli v 2.světové válce.

Snad se Vám i dnešní článek ze světa cestování líbil a my se budeme těšit u dalšího dílu.

Štítky: , ,

Leave a Reply