Samoa

Naše dnešní návštěva exotických zemí bude směřovat na druhý konec světa až k daleké Austrálii. Zde se totiž v Polynésii nachází stát Samoa a právě o něm bude následujících několik řádků.

Samoa je souostroví 2 ostrovů – Upolu a Savai´i. Obě letiště se zpevněnou drahou se nachází na ostrově Savai´i, odkud se můžete lehce dopravit lodí buď na Upolu, nebo třeba na blízké ostrovy Fidži, Tonga atd.

Obecné informace

Klima je zde poměrně stálé, rovníkové – teploty se po celý rok hýbou mezi 25-28°C. Sezónní deště pak průměrně přinesou něco kolem 4000mm srážek.  Vzhledem k tomu, o jak malý stát se jedná, žije zde pouze 180 000 obyvatel. Většina je pak soustředěna v hlavním městě Apia, jež leží na ostrově Upolu. Přes 98% všech obyvatel jsou Samojci – míšenci Evropanů a Polynésanů.
Většina ekonomiky je soustředěna na zemědělství a cestovní ruch. Turisty sem láka nádherná příroda, korálové útesy a velmi příjemné teploty. Atmosféru čas od času naruší tajfun a v roce 2009 i ničivá vlna Tsunami.

Pokud se rozhodnete cestovat po Samoe autem, připravte se na jízdu vlevo – Samoa tak chtěla pomoci obyvatelům, kteří mohou dovážet levnější auta z Nového Zélandu a Austrálie, kde se rovněž jezdí na levé straně vozovky.

Štítky: , ,

Leave a Reply