Senegal

I nadále pokračujeme v naší cestě po exotických zemích z celého světa. Dnes jsme se zaměřili na stát ležící na západním pobřeží, které omývá Atlantský oceán – Senegal.


Obecné informace

Senegal je přibližně 2,5x větší, než Česká Republika. Žije zde na 11 milionů obyvatel, kteří jsou muslimsky založení. Při návštěvě Senegalu je tedy nutné dodržovat přísná pravidla, vůbec se nezmiňovat o náboženství, či politice a pokud jste žena, či cestujete s ženou, měli byste být obzvláště opatrní – hlavně díky rozdílným pohledům na ženu v senegalské a Evropské kultuře. Hlavním městem je Dakar, kde se nachází i letiště, přístav, či prezidentův palác. Žije zde také velká část obyvatelstva – asi 2,4 mil. Obyvatel.

Střetává se tu i poměrně hodně etnik, kteří mluví rozdílnými jazyky, nicméně pokud ovládáte Vy, či Vás průvodce francouzštinu, určitě se domluvíte. Senegal má hned několik problémů, co se hospodářství týče. Jako první je to vysoká zaměstnanost v zemědělství a službách – prakticky zde chybí průmysl, který by mohl významněji nakopnout ekonomiku. Vysoká je i nezaměstnanost, která překračuje hranici 30%, což je jeden z největších problémů vůbec. Dalším problémem je i nízká naděje dožití, kdy se většina obyvatel nedožije 65 let.

Senegal je určitě velice zajímavou zemí, nicméně před jeho návštěvou byste rozhodně měli být připravení.

Štítky: ,

Leave a Reply