Seychely dovolená u moře

Asi každý trochu znalý Čech zná Seychely – ať už z prostředí středoškolského zeměpisu, nebo z populární kauzy s Radovanem Krejčířem. My Vám dnes Seychely trochu představíme a dáme několik rad a tipů pro ty z Vás, jež by se zde rozhodli trávit svou dovolenou.

Seychely je souostroví na východním pobřeží Afriky. Nacházejí se poměrně blízko známého ostrova Madagaskar – i tak jsou ale poměrně blízko rovníku a nehrozí na nich příliš častý výskyt tropických bouří.

Počasí

Počasí je po celý rok poměrně stálé – teploty od 25-30°C, srážky se pak nejvíce vyskytují v říjnu.
Co se samotné dovolené týče, ceny se pohybují od 35 000 korun až do astronomických sum. Nachází se zde totiž poměrně velké množství luxusních hotelů, které lákají klientelu hlavně z Ruska, či Arabského poloostrova.Doba letu trvá přibližně 11 hodin a velmi pravděpodobně přistanete v hlavním městě Victoria, odkud se přesunete lodí, či taxíkem na svůj hotel.
Pokud nejste vyloženě plážový typ, využít zde můžete mnoho sportovních aktivit, jako je tenis, nebo squash. Mezi vodními aktivitami jsou populární šnorchlování, či plachtění.

Při cestě domů si nezapomeňte koupit známý turistický předmět – kokos Coco de Mer, který je endemickým druhem a nikde jinde na světě ho nenajdete.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply