Singapur – světoznámé město

V dnešním díle cestovatelského magazínu se podíváme na světoznámé asijské město, které je známé především svým bohatstvím a čistotou – Singapur.

Lví město – Singapur

Singapur leží na jihu Malajského poloostrova a jedná se o velmi malý stát, ve kterém žije přes 5 milionů obyvatel – z toho také vyplývá extrémní hustota zalidnění téměř 7000/km2.
Lví město, jaký je pravý význam slova „Singapur“, se vyznačuje velmi vlhkým podnebím s vysokými teplotami, které jsou pro nezkušeného turistu poměrně nepříjemné. Pokud sem vyrazíte, připravte si znalosti angličtiny. Vedle ní jsou tu úředními jazyky čínština a malajština – oběma jazyky se pravděpodobně domluví Váš průvodce.

Jak jsme uvedli na začátku, Singapur je extrémně bohaté město. I přes svou vyspělost ale neustále roste, což je jeden ze světových unikátů. Nachází se zde také přístav, jež je momentálně jeden z největších na světě a také nejvytíženějších. Jedná se o velmi důležitý dopravní uzel mezi celým světem a světovým trhem.

Zajímavé na Singapuru také je to, že vlastní poměrně početnou armádu (vzhledem k počtu obyvatel). To je dáno jeho obavami před muslimskými zeměmi, které Singapur obklopují.
Pokud se rozhodnete Singapur v budoucnu navštívit, připravte si alespoň 50 000 korun na slušný zájezd do slušného zázemí. Utracených peněz ale rozhodně nebudete litovat.

Štítky: , ,

Leave a Reply