Slevy na vlak

V dnešním článku se rovněž zaměříme na turistiku a cestování, avšak z poněkud netradičního pohledu. Víme totiž, že cestování po České Republice není vůbec levná záležitost a mnohdy za dopravu dáte mnohem více, než za samotný vstup, či pobyt. Právě proto jsme dnes připravili článek na téma „Slevy na vlak“, kde Vám ukážeme nejrůznější výhodné slevy, které lze uplatnit právě při cestě vlakem.

Mezi nejzákladnější slevy, které se Vám u Českých Drah dostanou, se bezesporu řadí důchodcovská, dětská a studentská sleva. Děti do 6 let mají cestu kompletně zdarma a do 15 let platí poloviční jízdné. To platí jak pro druhou, tak první třídu. Důchodci pak mají nově slevu 25 % ale pouze do druhé třídy. V první tak platí plnou sazbu, jako za dospělého člověka. Studenti mají nárok na slevu 45% do druhé třídy všech vlaků. Levnější mají také týdenní, měsíční a čtvrtletní jízdenky.

Co však má dělat dospělý člověk? I na to máme pro Vás tip. Pokud jezdíte poněkud častěji, než jen 1x do roka, doporučujeme si zřídit IN 25 Kartu, jež za poplatek 300 korun na 3 roky poskytne slevu 25% na všechny zakoupené jízdenky. K dispozici jsou pak i větší slevy, či úplné (100%) slevy, které se však vyplatí pouze velmi individuálně.

Jak sami vidíte, slev na vlak je opravdu nepřeberné množství a ani tak se nám sem nevešli všechny. Nejlépe uděláte, když navštívíte stránky ČD a sami se informujete, na jaké slevy vlastně máte právo.

Štítky: , ,

Leave a Reply