Slovinsko – dovolená u moře

I nadále pokračujeme v informování Vás, našich čtenářů, o nejnovějších trendech mezi dovolenými mezi českými turisty. Jako téma dnešního článku jsme zvolili zemi, která se do hledáčku českých turistů dostává poměrně často, ale pouze jako přejezdová cesta do jiného cíle, do Chorvatska.

Tématem ale dnes bude Slovinsko, které, jak jste možná ani nevěděli, dokáže skloubit poznávací dovolenou s dovolenou u moře.

Malé pobřeží

Drtivá část území Slovinska leží ve vnitrozemí, avšak malý výběžek zasahuje i k Jaderskému moři, které je českým turistům velmi dobře známo. Zde se také nachází město, do kterého s největší pravděpodobností budete cestovat – Piran.

Piran

Piran, nebo také Slovinské benátky, jak se mu často přezdívá, je veliký přístav a letovisko zároveň. Nádherná architektura, ale i pláže a nádherná příroda. Všechna tato slova jsou pro Piran, ale i pro celé Slovinsko typická. Je ale málo míst, které dokáží všechna ta slova skloubit. Ať už se vydáte na pláž přímo před Piranem, či navštívíte o něco vzdálenější středisko Postorož, teplé moře ve Slovinsku pro Vás bude silným zážitkem.

Na závěr dodáme, že ceny zájezdů začínají na již kolem 5 000 korun, za kvalitní zájezd pak zaplatíte okolo 10 000 korun při využití last minute nabídky.

Štítky: , , ,

Leave a Reply