Srbsko

Jak jste si již z nadpisu dnešní článku mohli všimnout, tentokrát se budeme zabývat zemí, o které jste donedávna mohli slyšet hlavně v souvislosti s boji, které se zde odehrávaly. Nyní už je situace výrazně umírněnější a my Vám tak nabízíme nový pohled na Srbsko.


Obecné informace

Srbsko, s hlavním městem Bělehrad, obývá něco pod 10 milionů obyvatel a rozloha činí kolem 88 km2. Jak jsme již zmínili na začátku článku, Srbsko v současné době zažívá transformaci a válkám v Kosovu je více-méně konec. Tomu nasvědčuje i kandidatura země do Evropské Unie – doufá v pomoc při znovu budování hospodářství, ale i přílivu turistů, kteří si zde jistě přijdou na své.
Jako turistická lákadla jsou bezpochyby nesčetné přírodní krásy a historické památky. Srbsko je vnitrozemský stát, tudíž zde nenajdete moře, ani příhodné podmínky ke koupání.
Naopak příroda, z níž můžeme vyzdvihnout třeba Dinárské hory, nebo populární národní park  Kopaonik, kde najdete i mnoho sjezdovek pro lyžování, dělají ze Srbska východní klenot.

Výhodná je i cena a vzdálenost – do Srbska se nejčastěji jezdí autobusem a cena se pohybuje kolem 15 000 korun za velmi dobrý zájezd po památkách i přírodě. Využít ale můžete i nabídky okruhů po celé východní Evropě, které se pohybují kolem 20 000 korun.

Štítky: , , ,

Leave a Reply