Srí lanka počasí a mapa

Naše další navštívenka ze světa cestování a exotických dovolených bude z dálného jiho-východu, konkrétně z indického ostrova Cejlon – ano, dnešní článek patří Srí Lance.

Cejlon

Srí Lanka je poměrně malý ostrovní stát, který nedosahuje ani velikosti české republiky. I tak se sem vtěsná na 21 milionů obyvatel, kteří mezi sebou mají četné problémy. Jejich problémy Vás, jakožto turistu, ovšem nemusí vůbec zajímat.  Naopak díky turistickému ruchu, který místní ekonomiku výrazně oživuje, se místní obyvatelstvo bude zajímat o Vás.

Počasí a mapa

Než se začnete porozhlížet po nějakém zájezdu, řekněme si něco o počasí. Počasí na Srí Lance je po celý rok velice teplé, rovníkové, nicméně i vyskytuje se zde po celý rok i velké množství srážek. Nejvhodnější na dobu návštěvy je zřejmě měsíc leden a únor, kdy zde spadne jen něco okolo 75mm srážek. Naopak nejméně výhodné jsou měsíce říjen a listopad, kdy spadne přes 350mm srážek.
Co se týče cestování po Srí Lance, můžete si v některém z měst vypůjčit automobil, nicméně silniční síť je nepřehledná a spletitá, proto se doporučuje jezdit do vnitrozemí hlavně zkušeným cestovatelům s mapou a průvodcem. Přehledné satelitní mapy naleznete třeba na Google Maps, nicméně i papírové mapy v kombinaci s terénním automobilem by neměli být překážkou.

Štítky: , , , , , ,

Leave a Reply