Starověké Řecko

Blíží se čas dovolených a leckdo z nás už má svou dovolenou narýsovanou do posledního detailu. Někteří naopak projíždějí katalogy CK a stále se rozmýšlejí. My jsme se dnes takovým lidem rozhodli pomoci tím, že jim dáme tip na poznání starověkého Řecka.


Antická velmoc

Řecko totiž nejsou jen písečné pláže, teplá voda a mořské plody. Není třeba být profesor historie, abyste si v centru Athén, nebo kdekoliv jinde v Řecku všimli nádherné architektury, která je důkazem vyspělé civilizace z období 8.století před naším letopočtem.

Nejznámější památkou v Řecku je asi Parthenon, jež byl hlavním chrámem Athén a zasvěcen bohyní Athéne Parthenos. Starý je přes 2600 let a přesto se dochoval i dnešní generaci.Další antickou památkou, o které se zmíníme, jsou Delfy, jež jsou stejně jako Parthenon na seznamu památek UNESCO. Jedná se o antické město s archeologickým nalezištěm. Dříve zde údajně pobýval Apollón.

Další Vaší zastávkou by mohly být Mykény – centrum mykénské kultury. Mykény se nacházejí přibližně 90km jihozápadně od Athén a jejich původ dokonce předchází vznik Parthenonu, či Delfy. Dnes se zde můžete projít v dochovaném hradu, či navštívit starodávné hrobky staré přes 3000 let.
Jak sami můžete vidět,  Řecko není jen o sluníčku a plážích, ale také o poznání a bohaté kultuře.

Štítky: , , , , , , ,

Leave a Reply