Studijní pobyty v zahraničí

Studijní pobyty se nejčastěji odehrávají v zahraničí a jsou vhodné pro všechny, kteří by si rádi vylepšili své znalosti cizího jazyka, zejména pak pro studenty, kterým výuka jazyka nestačila ve škole. Nejpopulárnější z nich jsou zájezdy do různých měst v Anglii.

Tyto pobyty zajišťuje několik různých organizací v České republice. Je ale vhodné si vybrat ty, které už mají nějakou tradici.

Studijní pobyt vám zajišťuje ubytování – buď v místní rodině, na hotelu nebo přímo na škole, stravu, jak si vy sami určíte a jazykové kurzy. Můžete si vybrat mezi klasickými kurzy – ty trvají většinou 4 hodiny denně anebo intenzivními kurzy, které bývají o polovinu delší. Po skončení kurzů mají studenti volný program. Většina škol ovšem zajišťuje i doplňující programy jako jsou kolektivní hry nebo poznávací výlety – ty si studenti většinou sami vybírají. Existují zde i varianty, kde jsou studijní pobyty spojené s pobyty pracovními.

Student Agency

Snad nejznámější společností, která studijní pobyty zajišťuje je Student Agency. Tyto pobyty jsou vhodné jak pro studenty, tak i pro dospělé. Můžete si vybrat letní kurz, ale stejně tak se můžete vydat na studijní pobyt na celý školní rok. Co se týče destinací, firma zajišťuje jak pobyty v Evropě, tak i například na Novém Zélandu či v Austrálii.

Štítky: , , ,

Leave a Reply