Sudán dovolená

Ani dnes jsme nezapomněli na naši pravidelnou relaci ze světa cestování a tipů na dovolené. Tentokrát jsme se rozhodli zavítat do Afriky, konkrétně do státu, který v posledních letech zažívá vleklou válku. Ano, řeč bude o Súdánu.

Nejdříve něco k základním údajům. Súdán byl donedávna největším státem Afriky – momentálně je největším státem Alžírsko a může za to osamostatnění Jižního Súdánu. Tomu předcházela dlouhá občanská válka, která si vybrala daň v podobě 2 milionů mrtvých civilistů, 4 milionů uprchlíků a mnoha hladomorů. I tak zde dnes žije přes 31 milionů obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím. Velký potenciál má pak těžba ropy.

Okružní jízda po Súdánu

Z úvodních řádků se může zdát, že dovolená v Súdánu nebude mít žádný smysl, nicméně opak je pravdou. Několik vybraných cestovních kanceláří nabízí okružní poznávací zájezdy do Súdánu, Eritrey a dalších zemí severní Afriky. Ať  už budete chtít cestovat po břehu Nilu, či objevovat pozůstatky dávných civilizacích u pyramid Napatských králů, určitě Vás Súdán zaujme.
Cena zájezdu na 9 dní se pohybuje okolo 60 tisíc korun včetně letenky. Přílet je většinou do hlavního města Chartúm, odkud si můžete půjčit automobil a cestovat s průvodcem.

Pro bližší nabídky kontaktujte některou z místních cestovních kanceláří.

Štítky: , , ,

Leave a Reply