Surinam

Vaše přítomnost v tomto článku naznačuje, že máte zálibu v objevování exotických zemích, které běžnému turistovi zůstanou zapovězeny. V dnešním článku jsme se zaměřili na jihoamerickou Surinam. Pokud jste o této zemi dosud neslyšeli, či se jen chce dozvědět nové informace, čtěte dále.


Surinam leží v severní polovině Jižní Ameriky na pobřeží Atlantského oceánu.  Na území více než 2x větším než je rozloha České Republiky žije přibližně 0,5 milionu obyvatel. Nízká hustota zalidnění má příčinu mimo jiné i v obrovském množství chráněných oblastí a tak většina obyvatel žije v hlavním městě Paramaribo.

Nedotčená příroda

Pokud se sem rozhodnete vyrazit, nečekejte přepychové pláže a hotely – naopak můžete očekávat nedotčenou přírodu, kterou podtrhuje fakt, že se zde nachází největší chráněná neobydlená pralesní oblast Central Suriname, která je i na seznamu památek UNESCO a zabírá více než 10% celkového území Surinami.

Počasí

Počasí je zde typicky rovníkové – po celý rok zde převládají teploty kolem 25°C a samozřejmostí jsou i četné srážky a obecně vlhké klima, které nahrává právě již zmíněnému deštnému pralesu.
Co se hospodářství týče, Surinam je rozvojová země žijící ze zemědělství a těžby nerostných surovin, jako je bauxit – toho má dokonce Surinam největší zásobu na světě.

Snad Vám dnešní zastávka v Jižní Americe líbila a uvidíme se u dalšího článku ze světa cestování.

Štítky: , ,

Leave a Reply