Termální lázně Slovensko – Benešová, Podhajská a Štůrovo

Termální lázně na Slovensku jsou velmi vyhledávanou destinací, jako centrum odpočinku, relaxace ale i zábavy. Termálních pramenů je na Slovensku velmi mnoho, odhaduje se, že až přes 1400. Každé lázně jsou zaměřeny na určitý druh onemocnění nebo na určitou problematickou část lidského těla. Návštěva lázní je však pro lidský organismus prospěšná, i když člověk žádným konkrétním onemocněním netrpí. Na Slovensku jsou lázně specializovány zejména na léčbu pooperačních stavů. Dělí se podle druhu pramenů.

Mezi nejznámější termální lázně patří Lázně Dudice. Jsou umístěny na jihu Slovenska. Kvalita termálního pramene je velmi vysoká, počasí v létě je téměř zaručeně vždy slunečné. A tak jsou Lázně Dudice ideálním místem ke strávení dovolené.

Lázně Rajecké Teplice leží na severu Slovenska v údolí říčky Rajčianky. Kvůli nádherné přírodě, která se nachází kolem Rajeckých Teplic je to přímo skvělé místo pro návštěvníky. Ve středu města se nachází Lázeňský dům Aprhrodite, ve kterém jsou soustředěny veškeré terapie a procedury. V tomto domě se také nachází ‘‘Vodní ráj léčivé vody‘‘, který se skládá ze dvou termálních bazénů. Zde můžete jen tak relaxovat nebo se nechat masírovat tekoucími proudy vody. Ve druhém bazénu se nachází nejen bazén s léčebnými prameny, ale je také doplněn o různé vodní atrakce a vymoženosti.

Štítky: ,

Comments are closed.