Termály Maďarsko

Maďarsko je jedna z zemí, která Vám při vyslovení „dovolená“ hned tak na mysl nepřijde, nicméně možná neprávem. Většina turistů hledá klidChorvatsku a Řecku, kde najde akorát tak přeplněné pláže a spoustu dalších českých turistů. Maďarsko má přitom bohatou kulturu a i když se jedná o vnitrozemský stát, vodního vyžití zde najdete dostatek díky vyhlášeným termálním pramenům.

Právě termálním pramenům se budeme v dnešním článku věnovat. Na úvod zmíníme, že většina Maďarských termálů se vyznačuje rozsáhlým komplexem, většinou s hotelem, wellness procedurami a bohatým vodním vyžitím.

Nejznámější termály

Asi nejznámějšími a největšími termály v Maďarsku jsou Bük. Ty se nacházejí přibližně 40 km od hranic a cesta autem sem nezabere příliš mnoho času. Hned vedle lázní se nachází hotel, čili vícedenní pobyty nejsou problém.

Jako další jsme vybrali Győr, jež je rovněž název pro město s pestrou kulturou a historickým centrem. Místní termály jsou vhodné i pro rodiny s dětmi díky množství atrakcí, jako jsou tobogány apod.
Jako poslední jsme zvolili Hegykő, jež by mělo být volbou pro všechny milovníky klidu. Lázně se nacházejí na vesnici, kde si odpočinete od každodenního shonu.

Pokud tedy i nadále přemýšlíte nad levnou dovolenou, zvažte Maďarské termály a neprohloupíte.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply