Termály Slovensko

Prázdniny jsou v plném proudu a k nim neodmyslitelně patří i období letních dovolených, výletů a obecně letních zážitků. Pakliže hledáte program na horizont několika dní za málo peněz, máme dnes pro Vás horký tip, protože tématem následujícího článku budou termální koupaliště na Slovensku.

Termální koupaliště

Jak asi víte, termální koupaliště, nebo chcete-li termály, jsou na Slovensku velice populární. Většina z nich skloubí svou čistou a léčivou vodu s příjemnými wellness službami, jako jsou nejrůznější masáže, koupele, zábaly apod. Na své si zde ale přijdou i děti, které mohou využít z množství atrakcí. Nyní se dostáváme ke konkrétním zařízením – jedno z nejoblíbenějších je Termální koupaliště Velký Meder. Voda je zde bohatá na sodné, vápenaté a hořečnaté ionty, což způsobuje blahodárné a léčebné účinky. Termály jsou oblíbené zejména pro lidi s problémy s kloubními poruchami, únavou svalů, páteře a mnoho dalších.
Areál obsahuje několik venkovních a vnitřní bazén, wellness zařízení, jakou jsou saunacentrum, magnetoterapie, či masážní salón. Celodenní vstup pro 1 dospělého činí 9 eur, což není vůbec špatná cena.

Dalšími, podobně bohatými termály jsou třeba Thermal Park Bešeňová, Aquacity Poprad, či třeba Thermalpark Dunajská Streda. Většina z termálních lázní je otevřena celoročně, takže návštěvu můžete naplánovat třeba i v zimních měsících.

Štítky: , , ,

Leave a Reply