Trajekty do Švédska

Chystáte se cestovat do Skandinávie na vlastní pěst a potřebujete pomoc se základními informacemi? Pak zpozorněte, protože jsme si dnes pro Vás připravili článek o trajektech do Švédska.

//
//

Odkud se dá jet trajektem?

Nejdříve je nutné si ujasnit odkud a kam vlastně chcete cestovat. Pokud se rozhodnete vyrazit autem z Prahy, či odkudkoliv z ČR, nejvýhodnější bude využít trajekty z Německa. Ty vyplouvají hned z několika oblastí – Kiele, Rostock, Sassnitz a Travemunde. Cílové destinace jsou pak Goteborg, Trelleborg, či Malmo.

Ukázková objednávka

Pro ukázku, co všechno je zapotřebí k objednání trajektu Vám uvedeme příklad. Dejme tomu, že chceme jet z Rostocku do Trelleborgu – týdně se uskutečňuje 19 plaveb a doba cesty se společností Stena Line činí 6 hodin. Jedeme autem s manželkou a 2 dětmi ve věku 10 a 11 let. Pro cenu trajektu je důležitá i značka automobilu – zvolme třeba klasickou Škodu Fabia, na které nemáme žádné střešní nosiče, ani vlek. Konečná cena za lístek? 67 Euro. Pokud byste chtěli na lodi 1 kajutu (cesta trvá 6 hodin na studeném moři), zaplatíte dalších 50 Euro navíc.

Jak sami můžete vidět, ceny za trajekty nejsou vůbec malé a je potřeba zvážit každý detail Vaší cesty a podrobně vykalkulovat konečnou cenu – s tím Vám pomůže třeba portál Directferries.com.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply