USA

Téma pro dnešní článek jsme nemuseli dlouho vymýšlet, protože v naší pestré databázi chybí země, jejíž celosvětový význam je jeden z největších, ne-li největší. Ano, řeč dnes bude o Spojených Státech Amerických – USA.

Do USA se každoročně vydávají desetitisíce lidí za novým životem, ale i prací, či jen prostě za zábavou na dovolenou. Než se však začneme konkrétněji zabývat samotnými destinacemi, které stojí za to navštívit, řekněme si něco k USA obecně.

Spojené státy Americké – obecně

USA jsou 3. Největším státem na světě a žije zde přes 310 milionů lidí. Všechno tohle dohromady dá dohromady zajímavou, ale leckdy i problematickou kaši. Za dobré faktory můžeme považovat třeba silný průmysl a s ním nabídky k práci, vysokou životní úroveň, špičkovou nabídku služeb a obchodu, zároveň s tím ale bohatou přírodu a biodiverzitu. Naopak vysoká kriminalita v mnoha městech na východním pobřeží USA může být pro někoho velkou bariérou za splněním „Amerického snu“.
Pokud byste chtěli jet do USA studovat, velmi pravděpodobně zamíříte někam na východ, jako je Washington, Boston, New York apod. Naopak na dovolenou zavítáte na Floridu, či do Californie, kde najdete mnoho krásných pláží a teplé podnebí. Samozřejmostí jsou pak takové památky, které asi ani nemusíme představovat – Grand Canyon atd.

Štítky: , , ,

Leave a Reply