Venezia – oblast v Itálii

Venezia neboli Benátky jsou jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Itálii. Benátky se nacházejí na severu Itálie na pobřeží Jaderského moře, uprostřed laguny. Jsou proslulé především svými kanály.

Zajímavosti

Benátky mají asi 360 tisíc obyvatel a z toho 100 tisíc obyvatel žije v centru města. Zbytek obyvatelstva se rozkládá v průmyslovější části Benátek. Samotné historické centrum na 118ti ostrovech a ostrůvcích, které jsou propojeny mosty. A tak není divu, že tato specifická poloha láká tisíce turistů ročně.

Město je rozděleno do několika čtvrtí: Cannaregio, Castello, San Marco, Dorsoduro, San Polo a Santa Croce. Z toho nejnavštěvovanější je čtvrť San Marco, kde se nacházejí nejvýznamnější památky tohoto města. Je zde například Dóžecí palác, chrám Svatého Marka, náměstí Svatého Marka a piazzetta se dvěma sloupy – symbol Benátek. Nejdůležitějším kanálem je kanál Grande, který se dá projet lodními přívozy a prohlédnout si tak města z jiného úhlu. Mimo jiné můžete využít i služby vodního autobusu Vaporetto. Auta ve městě nejezdí vůbec, musejí se nechávat za historickým centrem města. Orientovat se můžete především podle všudypřítomných cedulí s jasně vyznačenými cíli.

Pokud tedy máte cestu do Itálie, nezapomeňte navštívit toto kouzelné městečko s romantickou atmosférou. Nebo se můžete vydat na konkrétní cestu, například na každoročně pořádaný karneval v Benátkách.

Štítky: , ,

Leave a Reply