Zájezd do Namibie

Opět se Vám hlásíme s dalším tipem na exotickou nevšední dovolenou. Dnes jsme si pro Vás vybrali jihoafrickou Namibii. Pokud tedy máte rádi přírodu a nebaví Vás jezdit stále na stejná místa, určitě čtěte dále.

Namibie, jak už jsme řekli, leží v Jižní Africe u pobřeží Tichého oceánu. Žije zde zhruba 20 milionů obyvatel a jedná se o poměrně vyspělou zemi (samozřejmě na africké poměry).  Hlavním městem je Windhoek, který leží téměř uprostřed země a je tak centrem všeho dění v zemi.

Dovolená v Namibii

Zájezdy a dovolené do Namibie nejsou tedy ve znamení nejistoty a „nebezpečí“ – naopak Vás až překvapí vyspělost této jihoafrické země. Do karet hraje i počasí, které je zde po celý rok velmi slušné – prší jen zřídka a teploty přes rok neklesnou pod 20°C. Nejchladněji je přitom v létě.
Německým kolonialistům se zde podařilo vybudovat poměrně slušnou silniční síť, takže na svých cestách můžete lehce využít automobil, či autobus.
V písečných dunách pouště Kalahari spíše využijete motorku, či čtyřkolku, které si zde rovněž můžete vypůjčit.

Zájezdy do Namibie jsou většinou řešeny formou okruhu po celé zemi. Délky zájezdů jsou různé, ale většinou najdete formu 14-denního pobytu. Ceny pak začínají na 60 000 korunách za týden.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply