Zambie

Po naší předchozí prohlídce krásnou zemí Zimbabwe jsme se rozhodli zůstat v jižní Africe a dnes Vám představíme další z místních států. Pohodlně se usaďte a vydejte se s námi na letmou prohlídku exotiky státu Zambie.

Perla černé Afriky

Zambie je téměř 10x větší, než Česká Republika a žije zde na 13 milionů obyvatel. Více než 2 miliony obyvatel pak obývá hlavní město – Lusaka.

Co se týče obyvatel Zambie, vyskytuje se zde obrovský problém s AIDS, naopak drogy a kriminalita jsou rozšířeny oproti jiným státům Afriky relativně pomálu.
Abychom se ale dostali k tomu hlavnímu lákadlu – Zambií protéká známá řeka Zambezi, která utváří slavné Viktoriiny vodopády. Vstupné sem činí pouhých 10 dolarů (ze Zimbabwské strany 20 dolarů), čili byste je při případné návštěvě rozhodně neměli opomenout.
Mimo to můžete s průvodci projet více než 10 národních parků, ve kterých můžete spatřit ohrožené druhy savců na svobodě. K vidění jsou zde lvy, hroši, zebry, ale i žirafy a další. Za zmínku stojí NP South Luangwa, který se pyšní největší populací slonů afrických na celém světě.

Pakliže Vás země zaujala, rozhodně se sem nemusíte bát vycestovat (dokonce i bez průvodce, čistě na vlastní pěst) – zájezdy začínají na částce 30 tisíc korun.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply